LEGJENDA E VETMISË

7.00

Ky është një rrëfim i rrallë i shkruar vetëm për hir të rrëfimit, i zhveshur nga të gjitha funksionet e tjera; është një rrëfim i kulluar dhe i bukur që hap shtigjet e një lartpurlartizmi, i cili fatkeqësisht i ka munguar letërsisë shqipe. Gjatë leximit të duket sikur vetë Legjenda e vetmisë po rrëfehet në klinikën e Freud-it.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar

Ridvan Dibra (1959), prozator, dramaturg, poet dhe profesor universitar, është autor i shumë veprave në zhanre të ndryshme. Veprat e tij janë përkthyer në disa gjuhë dhe janë shpërblyer me disa çmime. Ndër veprat më të njohura janë: Nudo, Legjenda e vetmisë, Në kërkim të fëmijës së humbur, Gjumi mbi borë, Për romanin dhe romanet etj

Të dhëna për Librin:

Autori Ridvan Dibra
Titulli Legjenda e vetmisë
ISBN 978-9951-777-69-8
FAQE 118
Çmimi 7
Viti 2021
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “LEGJENDA E VETMISË”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Shopping Cart
LEGJENDA E VETMISË
7.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar