W

8.00

Romani W është rrëfim i shkëlqyeshëm i një shkrimtari dhe intelektuali të dalluar bashkëkohor, i cili zotëron lehtësisht temën dhe manifeston mjeshtërisht teknikën. Duke e lexuar këtë roman të Igor Štiks-it, ne e kuptojmë se rrethi i receptimit të këtij autori, tashmë të përkthyer në shumë gjuhë, nuk është zgjeruar rastësisht

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar
Kategori: Etiketë:

Igor Štiks (1977), romancier dhe studiues i njohur kroat, është autor i romaneve Prerjet, Karriga e Elias, Kështjellë Romanja dheW. Gjithashtu, ka shkruar librin me poezi Historia e përmbytjes, dramën Miell në vena dhe disa libra jofiksionalë. Është përkthyer në shumë gjuhë dhe është shpërblyer me shumë çmime, përfshirë edhe çmimin prestigjioz francez Chevalier des arts et des lettres për arritjet e tij letrare dhe intelektuale

Të dhëna për librin:

Autori Igor Štiks
Titulli W
ISBN 978-9951-777-48-3
FAQE 359
Çmimi 8
Viti 2021
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “W”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Shopping Cart
W
8.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar