PARADIGMA E PROTEUT

(1 shqyrtim nga klient)

9.00

Paradigma e Proteut është studim monografik mbi romanin përfaqësues të letërsisë shqipe (Gjenerali i ushtrisë së vdekur) i cili këtu krahasohet me versionet dhe variantet, me veprat e tjera të të njëjtit autor, me romanet e letërsisë shqipe dhe me vepra të letërsisë botërore.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar
Kategori: Etiketa: ,

Paradigma e Proteut është studim monografik mbi romanin përfaqësues të letërsisë shqipe (Gjenerali i ushtrisë së vdekur) i cili këtu krahasohet me versionet dhe variantet, me veprat e tjera të të njëjtit autor, me romanet e letërsisë shqipe dhe me vepra të letërsisë botërore. Gjithashtu, romani shihet edhe në relacion me inskenimet dhe ekranizimet e tij. Ky studim merret me origjinën, retushimet dhe relacionet e Gjeneralit, dhe me poetikën dhe evoluimin stilistik të Ismail Kadaresë.

Të dhëna për Librin:

Autori Ag Apolloni
Titulli Paradigma e Proteut
ISBN 978-9951-777-10-0
FAQE 464
Çmimi 9
Viti 2019
Autori

1 shqyrtim për PARADIGMA E PROTEUT

  1. Nora

    I like what you guys tend to be up too. This kind of clever work and
    reporting! Keep upp the wonderful works guys I’ve added you guys to
    blogroll.

    my web blog Ernestine

Shtoni një shqyrtim

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart
PARADIGMA E PROTEUT
9.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar