,

MESJETA IME

5.00

Titulli Mesjeta ime i referohet moshës së autorit (kur e ka shkruar librin), sipas konceptit biblik dhe mjedisit në të cilin jeton ai.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar
Kategori: , Etiketa: , , ,

Titulli Mesjeta ime i referohet moshës së autorit (kur e ka shkruar librin), sipas konceptit biblik dhe mjedisit në të cilin jeton ai. Duke e parë realitetin socio-politik si një lloj Mesjete të re, autori i rikontekstualizon konceptet mesjetare nëpër kapitujt që mbajnë tituj latinisht: Obscura, Vulgus, Doctrina, Pelegrin, Allegoria, Persona, Schisma, Templarius, Inquisitio dhe Memento. Siç shihet nga titujt, aty preken dukuri të aktualitetit, nga lindja deri te vdekja, nga familja deri te qeveria, nga inkuizicioni virtual deri te ekstremizmi fetar, nga fryma e vendit deri te forma e shoqërisë. “Mesjeta ime” mund të cilësohet si një autobiografi narrative-eseistike.

Të dhëna për Librin:

Autori Ag Apolloni
Titulli Mesjeta ime
ISBN 978-9951-777-00-1
FAQE 120
Çmimi 5
Viti 2019
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “MESJETA IME”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart
MESJETA IME
5.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar