,

PARABOLA POSTMODERNE

8.00

Parabola postmoderne është monografi mbi praktikën e parë postmoderne në letërsinë shqipe. Në të trajtohen romanet e Rexhep Qosjes, duke filluar nga Vdekja më vjen prej syve të tillë, i botuar më 1974, datë kjo e konsideruar nga autori i monografisë, dhe e pranuar edhe nga studiues të tjerë, si fillim i postmodernizmit në letërsinë tonë. Në këtë studim analizohen poetika postmoderne dhe elementet e veçanta të saj.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar
Kategori: , Etiketa: ,

Parabola postmoderne është monografi mbi praktikën e parë postmoderne në letërsinë shqipe. Në të trajtohen romanet e Rexhep Qosjes, duke filluar nga Vdekja më vjen prej syve të tillë, i botuar më 1974, datë kjo e konsideruar nga autori i monografisë, dhe e pranuar edhe nga studiues të tjerë, si fillim i postmodernizmit në letërsinë tonë. Në këtë studim analizohen poetika postmoderne dhe elementet e veçanta të saj.

Të dhëna për Librin:

Autori Ag Apolloni
Titulli Parabola postmoderne
ISBN 978-9951-777-03-2
FAQE 344
Çmimi 8
Viti 2019
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “PARABOLA POSTMODERNE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart
PARABOLA POSTMODERNE
8.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar