ZAZEN

6.00

Romani Zazen flet për jetën e një të diplomuari kosovar, i cili, sapo mbaron studimet për filozofi, kthehet në vendlindje, por ky kthim bëhet tragjik për të, pasi ai shkëputet nga shoqëria, shpërfillet nga komuna, keqkuptohet nga katundi dhe shpallet i çmendur nga familja.

S’ka stok

Kategori: Etiketa: , ,
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar

Romani Zazen flet për jetën e një të diplomuari kosovar, i cili, sapo mbaron studimet për filozofi, kthehet në vendlindje, por ky kthim bëhet tragjik për të, pasi ai shkëputet nga shoqëria, shpërfillet nga komuna, keqkuptohet nga katundi dhe shpallet i çmendur nga familja. Romani përbëhet nga katër kapituj që mbajnë titujt e katër elementeve të natyrës sipas teorisë kozmogonike të Empedoklit: ajri, uji, toka dhe zjarri.

Të dhëna për Librin:

Autori Ag Apolloni
Titulli Zazen
ISBN 978-9951-777-06-3
FAQE 120
Çmimi 6
Viti 2019
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “ZAZEN”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart