SHTËPIA E VERDHË

8.00

Një regjisor rumun, një drejtor fotografie italian dhe një skenar që ata duhet ta shndërrojnë në film. Një roman që lexohet si një film.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar
Kategori: Etiketë:

Bashkim Hoxha (1954) shquhet për gjetje origjinale dhe këndveshtrime interesante. Një tipar i rëndësishëm është ndërthurja e teknikave teatrale e filmike me letërsinë. Nga kritika letrare është cilësuar si shkrimtar postmodernist. Po ashtu. Bashkim Hoxha është i njohur për emisonin e tij të mëngjesit “Koha për t’u zgjuar”, në të cilin komunikon me një pjesë teleshikuesish për probleme në përgjithësi që nga viti 1997.

Të dhëna për librin:

Autori Bashkim Hoxha
Titulli Shtëpia e verdhë
ISBN 978-9951-777-86-6
FAQE 207
Çmimi 8
Viti 2024
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “SHTËPIA E VERDHË”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Shopping Cart
SHTËPIA E VERDHË
8.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar