,

HELMIM NË PARIS

8.00

Mjeshtri i intrigës dhe suspansës, Robert Wilton, sjell para lexuesve një vepër drithëruese.
Kur qeveria britanike i kërkon Herri Delamerit të dërgojë një dokument sekret nga Kostandinopoja në Paris me Orient Express, duket një detyrë e thjeshtë dhe e këndshme. Por dikush di shumë më tepër se ai, askush nuk i beson dhe pothuajse të gjithë përpiqen ta vrasin.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar

Robert Wilton, shkrimtar anglez me nënshtetësi kosovare, ka qenëkëshilltar i Kryeministrit të Kosovës në vitet para pavarësisë së vendit,ka pasur disa poste në Ministrinë e Mbrojtjes të Mbretërisë së Bashkuar, dhe ka shërbyer si zëvendës-shef i OSBE-së, në Tiranë. Ai ështëbashkëthemelues i shoqatës The Ideas Partnership, që mbështetedukimin dhe fuqizimin e fëmijëve të margjinalizuar në Ballkan.Gjithashtu, është editor në revistën kulturore Symbol. Robert Wilton është autor i disa serive në prozë, nga të cilat në gjuhënshqipe deri tash janë përkthyer romanet Merimanga e Sarajevës (Toena,2017) dhe Helmim në Paris (Bard Books, 2023). Po ashtu, ai njihet edhesi përkthyes nga shqipja në anglisht. Ka përkthyer romanin Pse? të Sterjo Spasses, Legjenda e vetmisë të Ridvan Dibrës, Një fije shprese, një fije shkrepëse dhe Kësulëkuqja të Ag Apollonit, midis të tjerash.

Të dhëna për Librin:

Autori Robert Wilton
Titulli Helmim në Paris
ISBN 978-9951-777-71-1
FAQE 206
Çmimi 8
Viti 2023

 

Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “HELMIM NË PARIS”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart
HELMIM NË PARIS
8.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar