, ,

NJË ROMAN I PAMUNDUR

5.00

Besnik Mustafaj, duke treguar se si nuk ka mundur t’ia lejojë vetes ta shkruajë një vepër narrative, ka shkruar mjeshtërisht një vepër reflektive. Zor se romani do të mund të ishte më ngjethës se kjo sprovë.

Availability: 4 stok

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar

Besnik Mustafaj (1958) është poet, romancier, eseist dhe përkthyes. Ka botuar veprat: Vera pa kthim, Boshi,  Gjinkallat e vapës, Një sagë e vogël, Dëmtuar gjatë rrugës etj.  Veprat e tij janë përkthyer në disa gjuhë dhe janë shpërblyer me disa çmime. Krijimtaria e tij është  vlerësuar lart nga kritika shqiptare dhe ajo e huaj.

Të dhëna për librin:

Autori Besnik Mustafaj
Titulli Një roman i pamundur
ISBN 978-9951-777-41-4
FAQE 122
Çmimi 5
Viti 2021
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “NJË ROMAN I PAMUNDUR”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart
NJË ROMAN I PAMUNDUR
5.00

Availability: 4 stok

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar