ULURIMA E UJKUT

7.00

Romani Ulurima e ujkut trajton një grumbull temash nga realiteti kosovar, përfshirë edhe ndarjet e dhimbshme me të gjallët dhe të vdekurit. Romani përshkohet gjithandej nga një dëshpërim dhe tërbim, i shoqëruar edhe me një dozë humori, me shumë referenca nga muzika, piktura, filmi dhe teatri. Ngjarjet vendosen në Kosovë, Maqedoni, Shqipëri, Mal të Zi, Itali dhe Austri, ku edhe është përfunduar romani.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar
Kategori: Etiketa: , ,

Romani Ulurima e ujkut trajton një grumbull temash nga realiteti kosovar, përfshirë edhe ndarjet e dhimbshme me të gjallët dhe të vdekurit. Romani përshkohet gjithandej nga një dëshpërim dhe tërbim, i shoqëruar edhe me një dozë humori, me shumë referenca nga muzika, piktura, filmi dhe teatri. Ngjarjet vendosen në Kosovë, Maqedoni, Shqipëri, Mal të Zi, Itali dhe Austri, ku edhe është përfunduar romani.

Të dhëna për Librin:

Autori Ag Apolloni
Titulli Ulurima e ujkut
ISBN 978-9951-777-04-9
FAQE 278
Çmimi 7
Viti 2019
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “ULURIMA E UJKUT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart
ULURIMA E UJKUT
7.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar