SHËNIME NGA SHPELLA

5.00

Libri poetik Shënime nga shpella i Ag Apollonit trajton motive politike, religjioze, erotike dhe, mbi të gjitha, filozofike. Libri fillon me një letër drejtuar politikanëve nga filozofi Heraklit, i njohur si filozof i errët dhe filozof i shpellës.
Kjo letër poetike është shkruar si një poemë filozofike dhe antipolitike, kurse dy letrat pasuese vijnë si hipertekste poetike të letrave të Shën Palit. Po ashtu, kemi edhe disa cikle tematike që trajtonë tema dhe tabu të ndryshme.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar
Kategori: Etiketa: ,

SHËNIME NGA SHPELLA

Të dhëna për Librin:

Autori Ag Apolloni
Titulli SHËNIME NGA SHPELLA
ISBN 978-9951-777-65-0
FAQE 102
Çmimi 5
Viti 2023
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “SHËNIME NGA SHPELLA”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart
SHËNIME NGA SHPELLA
5.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar