,

KONTRABASI

5.00

Monologu i një kontrabasisti në moshë, anëtar i një orkestre shtetërore, i cili i jep publikut një leksion të theksuar për avantazhet e instrumentit të tij në izolimin e zërit, dhomës së mbyllur hermetikisht nga bota e jashtme. Megjithatë, lavdërimet e tij fillestare për kontrabasin shpejt bëhen gjithnjë e më shumë kontradiktore dhe përfundimisht kthehen në të kundërtën.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar
Kategori: , Etiketa: , ,

Patrick Süskind është ndër shkrimtarët më të njohur bashkëkohorë gjermanë, pavarësisht se bën një jetë reklusive, larg publikut dhe mediave. Vepra e tij më e njohur është romani “Parfumi, historia e një vrasësi”, ndërsa ka shkruar edhe veprat Kontrabasi, Pëllumbi, Historia e zotit Sommer, Tri tregime dhe një reflektim dhe Mbi dashurinë dhe vdekjen. Süskind shënoi një sukses të jashtëzakonshëm letrar dhe teatror, katër vjet para romanit të tij të famshëm. Gjatë viteve 1984-45, ajo është realizuar më shumë se 500 herë vetëm në Gjermani.

Të dhëna për librin:

Autori Patrick Süskind
Titulli Kontrabasi
ISBN 978-9951-777-57-5
FAQE 72
Çmimi 5
Viti 2022
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “KONTRABASI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Shopping Cart
KONTRABASI
5.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar