,

SHARTIMI

5.00

Drama Shartimi ka këtë subjekt: Laura është me barrë pas një përdhunimi, Xhorxho (burri i saj) dhe mjeku kërkojnë abortin, mirëpo ajo nuk pranon, sepse ka dëgjuar “leksionin” e kopshtarit Filipo, që teksa shartonte pemët.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar

Drama Shartimi ka këtë subjekt: Laura është me barrë pas një përdhunimi, Xhorxho (burri i saj) dhe mjeku kërkojnë abortin, mirëpo ajo nuk pranon, sepse ka dëgjuar “leksionin” e kopshtarit Filipo, që teksa shartonte pemët. Laura e sheh shartimin si përdhunim, sythin si ngjizje, ajrin si dashuri, kurse frutin si fëmijë. Shartimi është, sigurisht, drama më humaniste e shkruar mbi temën e përdhunimit dhe një kryevepër mbi këtë temë kaq të ndjeshme.

Të dhëna për Librin:

Autori Luigi Pirandello
Titulli Shartimi
ISBN 978-9951-777-11-7
FAQE 86
Çmimi 5
Viti 2019
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “SHARTIMI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart
SHARTIMI
5.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar