HAMLETI SIMBAS HORACIT

6.00

Drama Hamleti simbas Horacit është një hipertekst dramatik, i ndërtuar mbi Hamletin e Shekspirit dhe mbi interpretimet e Freud-it për Hamletin.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar
Kategori: Etiketa: ,

Drama Hamleti simbas Horacit është një hipertekst dramatik, i ndërtuar mbi Hamletin e Shekspirit dhe mbi interpretimet e Freud-it për Hamletin. Kjo dramë, gjithashtu, sjell jehonën e shumë shkrimeve mbi Hamletin dhe Shekspirin, të shkruara nga Ben Jonson, Voltaire, Goethe, Coleridge, Tolstoj, Nietzsche, Shaw, Lacan, Starobinski, Joyce, T. S. Eliot, Jan Kot, Heilbrun, Showalter etj. Tematikisht, Hamleti simbas Horacit është një histori alternative, e cila vjen si jehonë nga OrestiaEdipi mbret dhe Hamleti.

Të dhëna për Librin:

Autori Ag Apolloni
Titulli Hamleti simbas Horacit
ISBN 978-9951-777-07-0
FAQE 127
Çmimi 6
Viti 2019
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “HAMLETI SIMBAS HORACIT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart
HAMLETI SIMBAS HORACIT
6.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar