,

KOLEKSIONISTI I SYVE

5.00

Ky libër përmban tri drama tragjike, që për nga radhitja e numrit të personazheve shfaqin haptazi referencën te zanafilla e dramës dhe teatrit antik grek (te Koleksionisti i syve, që ka vetëm një personazh, fantazia jonë na çon te karroca e Tespisit; te Halloween futet edhe personazhi i dytë, sipas modelit të Eskilit, kurse te Judita hyn edhe personazhi i tretë, sipas modelit të Sofokliut), si dhe një tekst të frymës së Aristofanit, si relaksim për publikun. Derisa në tri dramat e para vdekja luan me njerëzit, në dramën e fundit njeriu luan me vdekjen, bile ia bën mat.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar
Kategori: , Etiketa: , ,

Ky libër përmban tri drama tragjike, që për nga radhitja e numrit të personazheve shfaqin haptazi referencën te zanafilla e dramës dhe teatrit antik grek (te Koleksionisti i syve, që ka vetëm një personazh, fantazia jonë na çon te karroca e Tespisit; te Halloween futet edhe personazhi i dytë, sipas modelit të Eskilit, kurse te Judita hyn edhe personazhi i tretë, sipas modelit të Sofokliut), si dhe një tekst të frymës së Aristofanit, si relaksim për publikun. Derisa në tri dramat e para vdekja luan me njerëzit, në dramën e fundit njeriu luan me vdekjen, bile ia bën mat.

Të dhëna për Librin:

Autori Ag Apolloni
Titulli Koleksionisti i syve
ISBN 978-9951-777-02-5
FAQE 134
Çmimi 5
Viti 2019
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “KOLEKSIONISTI I SYVE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart
KOLEKSIONISTI I SYVE
5.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar