,

KONCEPTI I POSTMODERNËS

5.00

I ardhur në shqip me titullin “Koncepti i postmodernës”, ky studim aq i cituar, i botuar edhe në antologji të studimeve postmoderne, trajton postmodernizmin si periodë dhe si poetikë, duke ndjekur kronologjinë e diskutimit të këtij fenomeni dhe duke analizuar terminologjinë bazike të tij. Si ndjekës dhe pjesëmarrës në debatet mbi postmodernizmin, Hans Bertens nuk e ka shteruar çështjen e postmodernes, por e ka studiuar me rrënjë. Prandaj, edhe sot, më shumë se tri dekada pas botimit të parë, kur tashmë librat për postmodernizmin janë aq të shumtë, ky studim, pikëpamjet e të cilit janë zgjeruar në librat e tjerë të të njëjtit autor, ka mbetur referencë e pashmangshme e studiuesve të kontekstit dhe të teksteve postmoderne.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar
Kategori: , Etiketa: , ,

Të dhëna për Librin:

Autori Hans Bertens
Titulli Koncepti i postmodernës
ISBN 978-9951-777-39-1
FAQE 137
Çmimi 5
Viti 2021

2 shqyrtim për KONCEPTI I POSTMODERNËS

  1. gralion torile

    I’m not sure where you are getting your information, but good topic. I needs to spend some time learning much more or understanding more. Thanks for excellent information I was looking for this info for my mission.

  2. vorbelutr ioperbir

    I wanted to write down a message so as to say thanks to you for some of the superb pointers you are sharing at this website. My time consuming internet look up has finally been honored with reasonable facts and techniques to write about with my co-workers. I would declare that most of us website visitors actually are unequivocally blessed to dwell in a useful community with so many perfect professionals with insightful pointers. I feel somewhat happy to have come across your entire site and look forward to so many more thrilling minutes reading here. Thanks again for a lot of things.

Shtoni një shqyrtim

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart
KONCEPTI I POSTMODERNËS
5.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar