KONCEPTI I POSTMODERNËS

5.00

& Dërgesë-Gratis
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar
Kategori: Etiketë:

I ardhur në shqip me titullin “Koncepti i postmodernës”, ky studim aq i cituar, i botuar edhe në antologji të studimeve postmoderne, trajton postmodernizmin si periodë dhe si poetikë, duke ndjekur kronologjinë e diskutimit të këtij fenomeni dhe duke analizuar terminologjinë bazike të tij. Si ndjekës dhe pjesëmarrës në debatet mbi postmodernizmin, Hans Bertens nuk e ka shteruar çështjen e postmodernes, por e ka studiuar me rrënjë. Prandaj, edhe sot, më shumë se tri dekada pas botimit të parë, kur tashmë librat për postmodernizmin janë aq të shumtë, ky studim, pikëpamjet e të cilit janë zgjeruar në librat e tjerë të të njëjtit autor, ka mbetur referencë e pashmangshme e studiuesve të kontekstit dhe të teksteve postmoderne.

Të dhëna për Librin:

Autori Hans Bertens
Titulli Koncepti i postmodernës
ISBN 978-9951-777-39-1
FAQE 137
Çmimi 5
Viti 2021

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “KONCEPTI I POSTMODERNËS”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart
KONCEPTI I POSTMODERNËS
5.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar