,

RRËFIM PËR PLAKUN E MIRË DHE VAJZËN E BUKUR

5.00

Kjo novelë flet për shkëndijën, apo për flakën e fundit në gjoksin e një plaku, zemra e të cilit lufton me moshën e trupit. Një plak i mirë dhe një vajzë e bukur, paralajmërojnë një përrallë. Mirëpo kjo novelë është më shumë psikanalizë e një përralle të paralajmëruar. Në këtë vepër zhvillohet një luftë e ashpër mes etikës (plaku i mirë) dhe estetikës (vajza e bukur). I miri (dhe i vjetri) mendon ta kthejë në rrugë të drejtë të bukurën (dhe të renë), duke mos e kuptuar që është i dehur (nga dashuria dhe bukuria) dhe, si i tillë, qesharak për të qenë udhëzues.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar
Kategori: , Etiketa: , ,

Të dhëna për Librin:

Autori Italo Svevo
Titulli Rrëfim për plakun e mirë dhe vajzën e bukur
ISBN 978-9951-777-37-7
FAQE 108
Çmimi 5
Viti 2021

1 shqyrtim për RRËFIM PËR PLAKUN E MIRË DHE VAJZËN E BUKUR

  1. gralion torile

    I enjoy your piece of work, appreciate it for all the useful blog posts.

Shtoni një shqyrtim

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart
RRËFIM PËR PLAKUN E MIRË DHE VAJZËN E BUKUR
5.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar