,

DASHUNIA FILLON PREJ GJYSMËS

5.00

Poezia e Primo Shllakut është imazh filmik, veprim skenik dhe pikturë surreale, e shkrirë brenda koncepteve filozofike dhe e shoqëruar me ritëm melodik. Poezia e tij është sublimim i çastit. Poeti ia njeh të gjitha funksionet gjuhës dhe, falë akrobacive artistike, di t’i shmanget letërsisë funksionale.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar

Poezia e Primo Shllakut është imazh filmik, veprim skenik dhe pikturë surreale, e shkrirë brenda koncepteve filozofike dhe e shoqëruar me ritëm melodik. Poezia e tij është sublimim i çastit. Poeti ia njeh të gjitha funksionet gjuhës dhe, falë akrobacive artistike, di t’i shmanget letërsisë funksionale. Për të, fjala është lidhje, shpikje, shpalosje, frymë, vetë e vërteta. Primo Shllaku është poet i cili me metaforat, meditacionin, melankolinë dhe ironinë autentike, ka sjellë weltanschauung të ri në poezinë shqipe, duke u bërë lirik prijatar i saj.

Të dhëna për Librin:

Autori Primo Shllaku
Titulli Dashunia fillon prej gjysmës
ISBN 978-9951-777-09-4
FAQE 110
Çmimi 5
Viti 2019
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “DASHUNIA FILLON PREJ GJYSMËS”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart
DASHUNIA FILLON PREJ GJYSMËS
5.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar