,

DASHNISË SË NJI NATE

5.00

Donika Dabishevci është autore e familjarizuar me teoritë letrare dhe format poetike, dhe do ta kishte më lehtë të vazhdonte të shkruante sipas rrymës. Mirëpo, ajo ka zgjedhur ta sprovojë veten duke ecur xhunglës së shpirtit dhe anës së errët (apo të ëndërrt) të artit, për ta sfiduar lexuesin që është mësuar të ecë shtigjeve të shkelura.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar

Donika Dabishevci është autore e familjarizuar me teoritë letrare dhe format poetike, dhe do ta kishte më lehtë të vazhdonte të shkruante sipas rrymës. Mirëpo, ajo ka zgjedhur ta sprovojë veten duke ecur xhunglës së shpirtit dhe anës së errët (apo të ëndërrt) të artit, për ta sfiduar lexuesin që është mësuar të ecë shtigjeve të shkelura. Ëndrrat janë krijime të pastra estetike, pa fije etike brenda. Prandaj, përmes strukturës së shenjëzimit onirik, Donika trazon, eksperimenton dhe refuzon skemat e standardet, në gjuhë, në letërsi dhe në shoqëri.

Të dhëna për Librin:

Autori Donika Dabishevci
Titulli Dashnisë së nji nate
ISBN 978-9951-777-18-6
FAQE 86
Çmimi 5
Viti 2020
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “DASHNISË SË NJI NATE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart
DASHNISË SË NJI NATE
5.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar