,

AMA NI LAK

5.00

Manjola Brahaj është një njohëse e shkëlqyeshme e letërsisë së traditës dhe në përgjithësi, një shijuese nazike e letërsisë botërore.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar

Manjola Brahaj është një njohëse e shkëlqyeshme e letërsisë së traditës dhe në përgjithësi, një shijuese nazike e letërsisë botërore. Eksperimentimi i saj me gjuhën dhe traditat, rrok një spektër eklektik shumë të gjerë, në të cilin nëpërduket hera-herë vargu energjik e i shëndetshëm i Migjenit, sa për ndërmendje e kolorit dhe absolutisht jo si perspektivë e përbashkët kërkimesh. Në këtë kuptim, Manjola, duke e respektuar Migjenin në habitatin e saj gjuhësor e stilistik, është një antimigjeniane në botëkuptimin dhe destinacionin e poezisë.

Të dhëna për Librin:

Autori Manjola Brahaj
Titulli Ama ni lak
ISBN 978-9951-777-21-6
FAQE 120
Çmimi 5
Viti 2020
Autori

2 shqyrtim për AMA NI LAK

  1. gralion torile

    Nice read, I just passed this onto a colleague who was doing some research on that. And he just bought me lunch since I found it for him smile Thus let me rephrase that: Thank you for lunch! “Whenever you have an efficient government you have a dictatorship.” by Harry S Truman.

  2. vorbelutr ioperbir

    You could definitely see your enthusiasm within the paintings you write. The arena hopes for more passionate writers like you who are not afraid to say how they believe. All the time go after your heart.

Shtoni një shqyrtim

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart
AMA NI LAK
5.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar