,

ZORBA-KAZANXAKIS: NJË MIQËSI E VËRTETË

7.00

Stassinakis ndjek gjurmët e dy burrave, udhëton në vendqëndrimet më kryesore të miqësisë së tyre, koleksionon letrat dhe rrëfimet që lidhen me ta, takon njerëz që i njohën nga afër, ose që ishin në një farë mënyre të lidhur me njërin, ose me tjetrin, duke synuar të rindërtojë kronikën e bashkërrugëtimit të tyre dhe të nxjerrë në pah marrëdhëniet e tyre të ndërsjella.

S’ka stok

Kategori: , Etiketa: ,
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar

Georges Stassinakis (1941) në vitin 1988 ka themeluar Shoqatën Ndërkombëtare “Miqtë e Nikos Kazanxakit”, të cilën e ka drejtuar deri në vitin 2023. Gjithashtu, është kryeredaktor i revistës “Le Regard crétois”, ku botohen shkrime dhe informacione mbi shkrimtarin Kazanxakis dhe dhe aktivitetet e shoqatës që mban emrin e tij. Librin Kazanxakis – Zorba: një miqësi e vërtetë, Stassinakis e ka shkruar pas një punë të gjatë kërkimore mbi një miqësi reale që shërbeu si model për një ndër romanet më të famshme të shekullit 20.

Të dhëna për librin:

Autori Georges Stassinakis
Titulli Zorba-Kazanxakis: Një miqësi e vërtetë
ISBN 978-9951-777-72-8
FAQE 102
Çmimi 7
Viti 2023
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “ZORBA-KAZANXAKIS: NJË MIQËSI E VËRTETË”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Shopping Cart