,

ZHURMA E GJETHEVE

5.00

Një përmbledhje poezish të formës haiku, nëpërmjet të cilave poeti reflekton mbi mbi stinët dhe sfidat e jetës. Me këtë libër, poeti dëshmon mprehtësinë e mendimit dhe artin e koncentrimit.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar
Kategori: , Etiketa: ,

Spyros Ntzouropanos është inxhinier topograf (Msc) në Departamentin e Topografisë Inxhinierike dhe Gjeoinformatikës në Universitetin e Atikës Perëndimore dhe kandidat për doktoraturë. Ka Diplomë-Çertifikatë Aftësie të Fakultetit të Edukimit Pedagogjik dhe Teknologjik. Interesat e tij kërkimore fokusohen në gjeodezi-topografi, në antropogjeografi dhe nẽ gjeografinë e udhëtimit. Punimi i tij doktoral ka temën: “Përmasa hapësinore e shënimeve të udhëtimit të Nikos Kazanxakis: përqasje antro- pogjeografike”. Prej 25 vitesh jep mësim në Universitetin e Atikës Perëndimore dhe në ish Shkollën Profesionale të Athinës dhe Pireut. Ka marrẽ pjesë në disa konferenca shkencore.

Të dhëna për librin:

Autori Spyros Ntzouropanos
Titulli Zhurma e gjetheve
ISBN 978-9951-777-78-0
FAQE 45
Çmimi 5
Viti 2023
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “ZHURMA E GJETHEVE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Shopping Cart
ZHURMA E GJETHEVE
5.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar