,

DO TË VIJË VDEKJA DHE DO T’I KETË SYTË E TU

5.00

Është kjo poezi e jashtëzakonshme e një krijuesi me dhunti të madhe e me virtyte jashtëzakonisht
përshtypjebërëse, që na e kthen interesimin për poezinë, të pakësuar në këtë kohë me shumë vrazhdësi.
Është kjo poezi për Jetën,Vdekjen dhe Asgjënë.
Është kjo poezi e një imagjinate shumë të pasur dhe e një ndjenje shumë të dhënë, vlera e madhe artistike e së cilës është ruajtur plotësisht edhe në gjuhën shqipe.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar
Kategori: , Etiketa: , ,

Cesare Pavese (1908 – 1950), poet, prozator, kritik dhe përkthyes, konsiderohet një ndër shkrimtarët më të mëdhenj italianë. Ka shkruar mbi dhjetë libra: romane, poezi, ditarë, kritikë, ese etj. Famën botërore e vulosi me poezinë Do të vijë vdekja dhe do t’i ketë sytë e tu, të cilën e shkroi pak para se të bënte vetëvrasje për shkak të lidhjes së dështuar me një modele dhe aktore amerikane.

Të dhëna për Librin:

Autori Cesare Pavese
Titulli Do të vijë vdekja dhe do t’i ketë sytë e tu
ISBN 978-9951-777-59-9
FAQE 102
Çmimi 5
Viti 2022
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “DO TË VIJË VDEKJA DHE DO T’I KETË SYTË E TU”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart
DO TË VIJË VDEKJA DHE DO T’I KETË SYTË E TU
5.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar