,

ZOTI MË DASHURON MUA

5.00

Poetja Sibel Halimi shkruan për gruan, fati i të cilës në shoqëritë tradicionale e patriarkale është i
parathënë: Fati i gruas n’luhajë si një fustan n’vig. Delikat. Plot shkëlqim dhe njolla gjaku t’thame para dhe pas (poezia Copë).

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar

Sibel Halimi është poete dhe sociologe. Aktualisht është doktorante në Departamentin e Sociologjisë të Universitetit të Prishtinës me temën “Trupi si konstrukt shoqëror: drejt sociologjisë së trupit në Kosovë”. Që nga viti 2004 merret aktivisht me studime, kërkime shkencore në fushën e studimeve gjinore dhe sociologjisë së trupit dhe seksualitetit. Ka qenë e angazhuar si ligjëruese në Departamentin e Filozofisë dhe atë të Sociologjisë, si dhe për një mandat anëtare e Kryesisë së Shoqatës së Filozofëve të Kosovës.

Të dhëna për Librin:

Autori Sibel Halimi
Titulli Zoti më dashuron mua
ISBN 978-9951-777-53-7
FAQE 90
Çmimi 5
Viti 2022
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “ZOTI MË DASHURON MUA”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart
ZOTI MË DASHURON MUA
5.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar