,

SANDALET E SENEKËS

5.00

Libri Sandalet e Senekës është një libër me poezi të frymëzuara nga realiteti shqiptar dhe nga udhëtimet nëpër vende sinjifikative për kulturën dhe qytetërimin botëror, si Athina, Firenca, Parisi, Praga etj.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar

Libri Sandalet e Senekës është një libër me poezi të frymëzuara nga realiteti shqiptar dhe nga udhëtimet nëpër vende sinjifikative për kulturën dhe qytetërimin botëror, si Athina, Firenca, Parisi, Praga etj. Libri nis me poemën Sandalet e Senekës, që tregon çastet e fundit të filozofit stoik para vetëvrasjes. Kjo është një poezi filozofiko-politike me referenca edhe nga realiteti politik shqiptar-kosovar. Pasojnë poezitë për filozofët grekë dhe heronjtë spartanë, kafet e Parisit, kujtimet e Pragës, artin e Firencës, trishtimin e Triestes, tmerrin e kampit të përqendrimit në Dahau, poezitë për të zhdukurit gjatë luftës së fundit në Kosovë, si dhe meditime të ndryshme për jetën dhe vdekjen.

Të dhëna për Librin:

Autori Ag Apolloni
Titulli Sandalet e Senekës
ISBN 978-9951-777-15-5
FAQE 70
Çmimi 5
Viti 2020
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “SANDALET E SENEKËS”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart
SANDALET E SENEKËS
5.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar