,

DARDANIA

5.00

Dardania është një eksplorim tërheqës dhe informues i një rajoni, shpesh të anashkaluar, të qytetërimit antik, dhe rekomandohet shumë për këdo që është i interesuar në arkeologjinë dhe historinë e kësaj zone, qoftë edhe për faktin se Kosova është Dardani e gjymtë, ndërsa Dardania – Kosovë e plotë.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar
Kategori: , Etiketa: ,

Sir Arthur John Evans (1851 –1941), arkeolog britanik dhe pionier në studimin e qytetërimit të Egjeut në epokën e bronzit, është i famshëm sidomos për zbulimin e pallatit të Knossos-it në Kretë. Zbulimet e tij arkeologjike në Greqi dhe Iliri janë të një rëndësie të jashtëzakonshme.

Të dhëna për librin:

Autori Arthur Evans
Titulli Dardania
ISBN 978-9951-777-75-9
FAQE 57
Çmimi 5
Viti 2023
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “DARDANIA”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Shopping Cart
DARDANIA
5.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar