,

ME DUAR TË PASTRA

7.00

Ky libër është më shumë se një biografi; është një dëshmi se si një ide e vetme mund t’i ndryshojë praktikat e kujdesit shëndetësor, dhe një kushtrim i fuqishëm për veprim, duke na rikujtuar ndikimin e rëndë- sishëm që ka individi në sfondin e sfidave shëndetësore globale.

Didier Pittet bota e njeh më shumë si mjekun më të shtrenjtë në botë, sepse hoqi dorë nga 1.7 miliardë dollarë në vit, duke refuzuar ta patentonte formulën e vet për dezinfektimin e duarve. Ai zgjodhi t’ia jepte atë falas OBSH-së dhe ta promovonte në të katër anët e botës duke shpëtuar çdo vit afër 8 milionë jetë njerëzish

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar
Kategori: , Etiketa: ,

 

Të dhëna për librin:

Autori Thierry Crouzet
Titulli Me duar të pastra
ISBN 978-9951-777-80-3
FAQE 198
Çmimi 7
Viti 2024
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “ME DUAR TË PASTRA”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Shopping Cart
ME DUAR TË PASTRA
7.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar