,

COMMENTUM 6

5.00

Commentum 6 flet për teatrin tanslirik dhe epik, Pirandelon, Prokën të persekutuar, lirikën brenda epikës.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar
Kategori: , Etiketa: , ,

Ag Apolloni (1982) është prozator, poet, dramaturg, studiues dhe eseist shqiptar. Ai është profesor në Universitetin e Prishtinës. Veprat letrare të tij dallohen për dimensionin dramatik, trajtimin filozofik dhe qëndrimin kritik ndaj historisë, politikës dhe shoqërisë.

Të dhëna për librin:

Autori Ag Apolloni
Titulli Commentum 6
ISBN 978-9951-777-77-3
FAQE 99
Cmimi 5
Viti 2023
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “COMMENTUM 6”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Shopping Cart
COMMENTUM 6
5.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar