,

METAFIZIKA E ARTIT

5.00

Në librin Metafizika e artit Dritan Dragusha i është rrekur analizës së koncepsioneve të Nietzsche-s mbi filozofinë dhe artin. Fjala është për shqyrtimet e disa veprave që tani e dy shekuj lëkundin, ndryshojnëe transformojnë të kuptuarit filozofik mbi njeriun dhe botën.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar

Dritan Dragusha (1980) ka kryer studimet bachelor dhe master për filozofi në Universitetin e Prishtinës. Është kolumnist i rregullt në platformën online sbunker.net, autor dhe moderator i emisionit Prizma në televizionin T7 dhe redaktor në revistën kulturore Symbol.

Të dhëna për Librin:

Autori Dritan Dragusha
Titulli Metafizika e artit
ISBN 978-9951-777-46-9
FAQE 146
Çmimi 5
Viti 2021
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “METAFIZIKA E ARTIT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart
METAFIZIKA E ARTIT
5.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar