, ,

ARTI I BRIKOLAZHIT

7.00

Ky studim ka për objekt romanin në tre vëllime të Stefan Çapalikut, Secili çmendet simbas mënyrës së vet, të botuar më 2016, 2017 dhe 2018. Këtu analizohet struktura e romanit, sepse brikolazhi nënkupton një mënyrë të veçantë strukturimi, i cili bëhet përmes disa teknikave postmoderne, që e përcaktojnë llojin e tij. Po ashtu, përca-ktohet statusi i shkrimtarit të romanit, sepse ai merr disa role, të cilat ndërrojnë varësisht nga këndvështrimi analitik.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar
Kategori: , , Etiketa: ,

Eronita Kqiku (1997) ka kryer studimet Bachelor dhe Master në Fakultetin e Filologjisë, në Universitetin e Prishtinës, ku vazhdon studimet e doktoratës. Është editore në shtëpinë botuese Bard Books dhe në revistën Symbol. Përveç shkrimeve dhe përkthimeve për revistë, ajo ka përkthyer edhe dy vepra të Joseph Conrad-it: Rinia dhe Zemra e errësirës.

Të dhëna për librin:

Autori Eronita Kqiku
Titulli Arti i brikolazhit
ISBN 978-9951-777-84-1
FAQE 124
Çmimi 7
Viti 2024

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “ARTI I BRIKOLAZHIT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Shopping Cart
ARTI I BRIKOLAZHIT
7.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar