ZOMB

5.00

Zomb është libër me 100 poezi dhe një pasthënie në formë epistule. Libri fillon me një kushtim provokativ, ka si moto dy vargje të poetit anglez John Milton, ndërsa ndahet në gjashtë njësi: Ouverture, Vals edenik, Sonatë dionisiane, Simfona e sirenave, Requiem Erosit dhe Coda.

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar
Kategori: Etiketa: , ,

Zomb është libër me 100 poezi dhe një pasthënie në formë epistule. Libri fillon me një kushtim provokativ, ka si moto dy vargje të poetit anglez John Milton, ndërsa ndahet në gjashtë njësi: Ouverture, Vals edenik, Sonatë dionisiane, Simfona e sirenave, Requiem Erosit dhe Coda. Zomb është një libër me temë erotike, i ndërtuar sipas parimeve të madrigalit mesjetar. Ai është libër që përmban në vete elemente të shumta nga muzika klasike, jazz, bluz, rock, pop etj.; nga kinematografia botërore, nga letërsia antike, mesjetare, moderniste, bashkëkohore dhe gjithashtu nga religjionet, si: budizmi, totemizmi, judaizmi, kristianizmi dhe islamizmi.

Të dhëna për Librin:

Autori Ag Apolloni
Titulli Zomb
ISBN 978-9951-777-05-6
FAQE 184
Çmimi 5
Viti 2019
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “ZOMB”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart
ZOMB
5.00
Shto i Preferuar
Shto i Preferuar