,

SHËN MANUEL BUENO, MARTIR

5.00

I shkruar si ungjill për një shpirt të shenjtë që qëndron përtej besimit, i mbushur me referenca nga religjioni, filozofia dhe letërsia, ky manual mbi jetën e Manuelit mund të lexohet si libër lutjesh, si ungjill, si traktat, si roman, si novelë dhe, mbi të gjitha, si nivolë, pra si invencion tematik e formal i Unamunos, këtij njeriu që ishte një botë më vete në letërsinë e përbotshme.

Availability: 4 stok

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar
Kategori: , Etiketa: ,

I shkruar si ungjill për një shpirt të shenjtë që qëndron përtej besimit, i mbushur me referenca nga religjioni, filozofia dhe letërsia, ky manual mbi jetën e Manuelit mund të lexohet si libër lutjesh, si ungjill, si traktat, si roman, si novelë dhe, mbi të gjitha, si nivolë, pra si invencion tematik e formal i Unamunos, këtij njeriu që ishte një botë më vete në letërsinë e përbotshme. Unamuno, me Shën Manuel Bueno, martir, nëpërmjet stilit biblik e ka shenjtëruar romanin dhe ky akt është parë si sakrilegj nga kisha katolike, e cila e ka futur atë te librat e ndaluar.

Të dhëna për Librin:

Autori Miguel de Unamuno
Titulli Shën Manuel Bueno, martir
ISBN 978-9951-777-13-1
FAQE 84
Çmimi 5
Viti 2019
Autori

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “SHËN MANUEL BUENO, MARTIR”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart
SHËN MANUEL BUENO, MARTIR
5.00

Availability: 4 stok

Shto i Preferuar
Shto i Preferuar